Prostsze życie w multifunkcyjnym domu. Simplicity Collection od Gorenje

Pandemia sprawiła, że coraz większą uwagę zwracamy na multifunkcyjność urządzeń, którymi się otaczamy. Oto kilka nowych technologicznych rozwiązań, które pozwolą nam dostosować nasze mieszkania do nowej codzienności.

Pandemia zmieniła naszą codzienność, coraz więcej czasu spędzamy w domu wspólnie z innymi domownikami, a nasz czas musimy podzielić pomiędzy pracę, rodzinę, przygotowanie posiłków, zakupy, a także zadbanie o wspólną przestrzeń. Dlatego też tak ważne jest, aby urządzenia, które znajdują się w naszym gospodarstwie domowym wyróżniały się jak największą liczbą rozwiązań technologicznych, które przede wszystkim zaoszczędzą nam czas i pomogą na nowo zorganizować codzienność.

Żywność i zakupy

Ile czasu tracimy na zakupach? Pandemia sprawiła, że nieco zmieniliśmy podejście do wychodzenia z domu. Ograniczamy czas spędzony na zakupach. Kupujemy więcej i rzadziej. Niezbędne jest, aby zapewnić żywności odpowiednie przechowywanie. Dlatego szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na takie funkcje lodówki jak między innymi AdaptTech, która utrzymuje optymalną temperaturę niezależnie od tego, jak często otwierasz drzwi. Świętnym rozwiązaniem, które przedłuży świeżość zakupionego jedzenia są także specjalne szuflady, między innymi CrispZone z HumidityControl – idealna do przechowywania świeżych owoców i warzyw, którą wyróżnia funkcja regulowana wilgotnością. Dodatkowym atutem będzie również strefa FreshZone – szuflada o najniższej temperaturze w lodówce, która nadaje się do przechowywania mięsa, ryb lub wędlin.

Pizzeria w domu

Pandemia sprawiła również, że zdecydowanie rzadziej decydujemy się na ?pandemiczne wyjście do restauracji? czyli tzw. jedzenie z dostawą do domu. Głównym powodem jest wprowadzenie oszczędności w rodzinnym budżecie jak również fakt, że zjedzenie naszej ulubionej pizzy na kanapie, na której spędzamy większość czasu w ciągu dnia, nie sprawia nam już tak wiele przyjemności. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wspólne gotowanie i na przykład przygotowanie pizzy samemu. Spędzimy aktywnie czas z rodziną czy przyjaciółmi, a jej przygotowanie ułatwi nam specjalna funkcja HomeMade Plus. Na czym polega ta funkcja? Piekarnik Gorenje, teraz jeszcze bardziej obszerny z 71 litrową komorą, ma owalny kształt, który z powodzeniem naśladuje tradycyjne piece opalane drewnem. Pizza, domowy chleb, teraz wszystko przygotujesz w swojej kuchni.

Czyszczenie bez detergentów

Dziś tak jak nigdy wcześniej zależy nam na czasie. Spowodowane to jest przede wszystkim tym, że obowiązki domowe łączymy z pracą na home office. Dlatego idealnym rozwiązaniem będą urządzenia, które posiadają funkcję samooczyszczenia. Dodatkowym aspektem jest też dbałość o środowisko, gdyż dzięki takim rozwiązaniom zużywamy mniej detergentów, które nie oszukujmy się, ale niezbyt korzystnie wpływają na żywność oraz nasze zdrowie. Dlatego też kupując nowy piekarnik czy też mikrofalówkę zwróćcie uwagę na funkcję AquaClean, która dostępna jest między innymi w urządzeniach Gorenje z linii Simplicity. Wyobraź sobie ty prowadzisz konferencje na Zoomie, a twoja mikrofalówka w tym czasie sama się czyści.