Tego lata czaruj smakami swoich bliskich

Lato to czas, w którym nasze ogródki oraz balkony zamieniamy w miejsce wakacyjnych spotkań z bliskimi. Ciepłe wieczory na świeżym powietrzu tworzą niepowtarzalny klimat, za którym tak tęsknimy cały rok. Dopełnieniem atmosfery jest oczywiście pyszne jedzenia, które serwujemy rodzinie i przyjaciołom z nadzieją, że zachwyci ich podniebienia. Przygotowując posiłek na te wyjątkowe chwile, warto sięgnąć po urządzenia, które wzniosą nasze dania na szczyty kulinarnych możliwości.

Gotuj bez ograniczeń

Kuchnia to miejsce, w którym puszczamy wodze fantazji. Dzięki odrobinie kreatywności możemy wyczarować pyszne dania dla nas i naszych bliskich, dlatego ograniczenia nie są tu mile widziane.  Z tą myślą stworzona została płyta grzewcza ASKO Duo Fusion™ łącząca indukcję i gaz. Połączenie dwóch rodzajów palników otwiera nowe możliwości przed domowymi szefami kuchni. Wybierając płytę grzewczą do domu, stoimy przed trudną decyzją – gaz czy indukcja? Każda z opcji ma inne zalety i każda z nich inaczej sprawdzi się w danej sytuacji i z danym produktem. Model HIG1995AB łączy w sobie cechy płyty gazowej i indukcyjnej, dlatego będzie idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą wybierać pomiędzy nimi oraz dla tych, którzy wymagają od swojej kuchni więcej.

Płyta kombinowana ASKO Duo Fusion™

Model HIG1995AB to płyta o średnicy 90 cm z czterema indukcyjnymi polami grzejnymi oraz palinikiem gazowym Volcano Wok. Urządzenie wykonane jest z czarnego szkła ceramicznego Vitro, które wyróżnia odporność na zarysowania oraz wysoką temperaturę, dzięki jest trwalsza niż powłoka ze szkła hartowanego. Szklane wykończenie płyty Duo Fusion™ nadaje jej eleganckiego i minimalistycznego charakteru, a przy tym jest łatwe w utrzymaniu czystości. Boki płyty wykończone są stalą nierdzewną, która dodatkowo zabezpiecza urządzenie przed pęknięciem stanowi wykończenie płyty. Moc znamionowa urządzenia to aż 7410 W, dzięki czemu z łatwością przygotujesz każdy posiłek.

Indukcja – dla tych, którzy cenią sobie nowoczesność

Płyta indukcyjna to najnowocześniejszy rodzaj płyt grzewczych dostępnych na rynku. Urządzenie składa się ze szklanej płyty z polami grzejnymi, pod którymi umieszczone są miedziane druty w kształcie spirali, które pod wpływem energii elektrycznej nagrzewają się. Podgrzewane jest jedynie pole grzejne – pozostała część urządzenia pozostaje zimna, dzięki czemu urządzenie jest bezpieczniejsze, zapobiegamy poparzeniu, a także przypaleniu się resztek, które wykipiały z garnka. Specyficzny rodzaj podgrzewania płyty wymaga zastosowania dedykowanych naczyń ze specjalnym dnem.

Pola indukcyjne płyty ASKO Duo Fusion™ wyposażone są w funkcję BridgeZone, która umożliwia stworzenie jednej dużej strefy grzejnej. Idealnie sprawdzi się w połączeniu z tacą do podpiekania ASKO – model AG12A ASKO, która stanowi alternatywę dla tradycyjnego grilla. Struktura tacy przypomina kratki grilla, umożliwiając zdrowe grillowanie o każdej porze roku.

Volcano Wok – dla tych, którzy oczekują więcej

Płyta grzewcza ASKO Duo Fusion™ posiada wbudowany palnik Volcano Wok – unikalny palnik gazowy zaprojektowany przez  skandynawskiego producenta. Dzięki swojej budowanie sprawdzi się do przygotowania azjatyckich dań przyrządzanych na woku. To, co wyróżnia Volcano Wok na tle tradycyjnych palników to jego rozmiar i kształt. Jest zdecydowanie większy, a jego specjalna budowa kieruje płomienie bezpośrednio na dno patelni, dzięki czemu naczynie momentalnie się nagrzewa i osiąga bardzo wysoką temperaturę, która nie maleje nawet po dodaniu zimnych składników. Ruszt palnika wykonany jest z żeliwa, które gwarantuje stabilność oraz bezpieczne podparcie dla nawet bardzo ciężkich garnków. Unikalna budowa sprawia, że to najbardziej efektywny palnik do woka na rynku.

 

Zachwycaj bliskich potrawami

Płyta kombinowana to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią w kuchni kreatywność i cenią sobie nowoczesne rozwiązania. Połączenie dwóch rodzajów płyt – indukcyjnej i gazowej – poszerza kulinarne horyzonty i znosi ograniczenia. Gotując na płycie kombinowanej, możemy łączyć formy i rodzaje obróbki termicznej. Model ASKO Duo Fusion™ to urządzenie, które pozwala poczuć się niczym profesjonalny szef kuchni we własnym domu.

O ASKO

ASKO jest wiodącą skandynawską marką wysokiej jakości urządzeń kuchennych i pralniczych zarówno dla konsumentów indywidualnych, jak i profesjonalistów. Od 70 lat z urządzeń ASKO korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Produkty marki powstają w wyniku połączenia tradycyjnego skandynawskiego rzemiosła, zaawansowanych technologii oraz pasji do projektowania.

#ASKO #InspiredByScandinavia