Uniwersalny przepis na szafkę narożną

Dopasowanie cornera do konkretnej szafki narożnej bywa problematyczne. Pod uwagę trzeba wziąć typ mechanizmu, rozmiar oraz kwestie estetyczne. Tymczasem są na rynku systemy, które pasują zarówno do szafek otwieranych na prawo, jak i na lewo. Mało tego cornery marki REJS – bo o nich mowa, oferują maksymalną funkcjonalność oraz komfort użytkowania i są dostępne w 3 wariantach stylistycznych.   

O tym, że cornery to najlepsze rozwiązanie do przepastnych, ale i trudno dostępnych szafek narożnych, nie trzeba już nikogo przekonywać. Wysuwane kosze i półki pozwalają: z jednej strony optymalnie wykorzystać przestrzeń, a z drugiej – zapewniają łatwy dostęp do wszystkich przechowywanych w nich rzeczy.

Sporo trudności sprawia natomiast dobór odpowiedniego cornera. Jaki system pasować będzie do konkretnej szafki? Jaki zapewni komfort użytkowania i wpisze się pod względem estetycznym? Jak go w końcu zamontować?

Do szafek prawych i lewych

Dopasowując corner do szafki bierzemy pod uwagę kilka elementów. Ważny jest jej kształt – czy jest prostokątna czy zbliżona do kwadratu ze ściętym rogiem. Ta pierwsza, z uwagi na niewielki front, na ogół oferuje nieco trudniejszy dostęp niż druga, ale występuje stosunkowo częściej. I to do niej przeznaczony jest gros dostępnych obecnie na rynku rozwiązań.

Problem polega na tym, że o ile cornery do szafek kwadratowych (np. obrotowe półki) są na ogół uniwersalne, o tyle większość systemów do szafek prostokątnych już nie. Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim sposób otwierania mebla. I tu bardzo często rodzi się problem, zwłaszcza gdy chcemy corner wykorzystać w innej szafce niż pierwotnie zakładaliśmy, albo gdy zwyczajnie pomylimy się składając zamówienie.

Receptą na tę sytuację są uniwersalne pod względem montażu, nowe cornery marki REJS. Corner Space i Corner Space Plus – co jest unikalne – pasują jednocześnie do szafek otwieranych na prawo i na lewo! Dodatkowo dostępne są w dwóch rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do szafek o różnych kubaturach. Pasują do narożników o szer. 900-1000 z frontem o szer. 450-550 mm (Corner Space) i szafek o szer. 1100-1200 z frontem o szer. 600 mm (Corner Space i Corner Space Plus).

Cornery w trzech wydaniach

Oba systemy zapewniają pełną funkcjonalność. Składają się z dwóch dwupoziomowych koszy umieszczonych na solidnym systemie jezdnym. W przypadku Corner Space na zewnątrz szafki można wysunąć jeden z nich, zaś w przypadku Space Plus – oba. Regulacja wysokości zawieszenia koszy pozwala na elastyczne dostosowywanie systemu do aktualnych potrzeb. Udźwig to odpowiednio 30 i 25 kg, co pozwala przechowywać w narożnikach nawet stosunkowo ciężkie rzeczy.

Co ważne systemy do szafek narożnych REJS dostępne są w trzech wydaniach stylistycznych. W ramach linii PURO w dwóch kolorach: bieli ze szklanymi wstawkami i czerni ze wstawkami z forniru. Zaś w ramach linii Classic z ażurowymi koszami z drutu (wyłącznie Corner Space). Dzięki temu można je dopasować do aranżacji kuchni i stylu zabudowy meblowej.

Dodatkowo każda półka cornerów PURO wyposażona jest w matę antypoślizgową chroniącą przed zarysowaniami i przesuwaniem się przedmiotów. A specjalny magnetyczny uchwyt w Corner Space Plus zapobiega samoczynnemu zamknięciu się stelaża przy pełnym otwarciu, co gwarantuje komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu