Bez szkodliwych bakterii ? blaty z powierzchnią microPLUS?

Bakterie i inne mikroorganizmy są naszymi stałymi towarzyszami. Spotkamy je w domu, w biurze czy w obiektach użyteczności publicznej. Kluczowe jest zatem zachowanie odpowiedniej higieny, o czym szczególnie przekonaliśmy się w ostatnich miesiącach. Jak wzmocnić nasze bezpieczeństwo i ochronę przed bakteriami? Z pomocą przychodzą innowacyjne materiały, które w znacznym stopniu pozwalają wyeliminować zagrożenie. Doskonałym przykładem jest powierzchnia antybakteryjna microPLUS? oferowana m.in. w blatach Pfleiderer.

Blaty robocze to jedne z najintensywniej użytkowanych powierzchni w przestrzeniach domowych ? zwłaszcza w kuchni. Dlatego oczekujemy od nich solidności, w tym odporności na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, oddziaływanie wysokich temperatur i zaplamienia. Cennym walorem praktycznym jest również to, by blaty dało się łatwo utrzymać w czystości. W ten sposób nie tylko dbamy o ład i estetykę pomieszczenia, lecz także pozbywamy się szkodliwych mikroorganizmów, którym sprzyja wilgoć stale obecne w kuchni, a przede wszystkim w łazience. Wszystkie te warunki są spełnione przez blaty robocze oferowane przez Pfleiderer. Firma jednak podchodzi do problemu jeszcze ambitniej, stąd opracowanie specjalnej powierzchni microPLUS?, która stanowi istotną ochronę przed bakteriami.

Czym wyróżnia się powierzchnia microPLUS??

Powierzchnia microPLUS? powstała w trosce o ochronę zdrowia, a także po to, by móc skuteczniej walczyć ze szkodliwymi mikroorganizmami. Tym bardziej że nawet częste używanie silnych środków chemicznych, np. do czyszczenia blatów, wcale nie przynosi pożądanego rezultatu, a jednocześnie może stanowić zagrożenie zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla środowiska. Jak sobie z tym lepiej radzić? Kluczowy jest dodatek srebra, które wyróżnia się właściwościami antybakteryjnymi, znanymi chociażby w przemyśle tekstylnym i kosmetycznym. W tym celu Pfleiderer nawiązał współpracę z firmą Sanitized.

Srebro jako składnik powierzchni microPLUS? zapewnia wysoki poziom ochrony przed bakteriami. Najlepiej pokazują to liczby: jeśli na microPLUS? zostanie umieszczonych 10 tysięcy bakterii, to po 7 godzinach pozostanie ich od 0 do 10! Innowacyjna powierzchnia zakłóca funkcje życiowe mikroorganizmów, dlatego nie mogą się one namnażać i szybko giną. Ma to duże znaczenie np. w kontekście bakterii MRSA opornych na działanie antybiotyków. Warto też podkreślić, że skuteczność powierzchni microPLUS? potwierdzają certyfikaty przyznane przez renomowane instytuty, takie jak Isega, Fraunhofer Institut i GfPS. Co ważne, właściwości antybakteryjne utrzymują się przez cały czas użytkowania powierzchni. Potwierdziły to testy, w których produkty z tą powłoką poddawano intensywnej eksploatacji.

Różne zastosowania

Powierzchnia microPLUS? dostępna jest zarówno na blatach Pfleiderer, jak i innych materiałach wykończeniowych we wnętrzach. Dzięki właściwościom antybakteryjnym zapewnia bezpieczeństwo we wszystkich obszarach, w których higiena odgrywa ważną rolę. Na przykład dzięki microPLUS? można produkować także regały, fronty i lady sklepowe, a także blaty i ścianki działowe o różnym zastosowaniu. W kontekście aranżowania wnętrz domowych doskonałe walory praktyczne mają blaty z powierzchnią microPLUS?, a także ścianki przyblatowe czy fronty meblowe. Ponadto zastosowanie innowacyjnej powłoki idzie w parze ze świetnie zaprojektowanymi dekorami, za pomocą których można nadać wnętrzom niepowtarzalny styl.

O Pfleiderer

Pfleiderer jest dostawcą rozwiązań w oparciu o materiały drewnopochodne dla przemysłu meblarskiego, branży budowlanej i wykończenia wnętrz. Firma oferuje kompleksową obsługę firm meblowych, zakładów stolarskich, architektów i projektantów oraz firm branży budowlanej. Na polskim rynku produkty firmy są dostępne m.in. w sieci Pfleiderer Partner, w skład której wchodzi ponad 80 punktów handlowych, w wybranych sieciach DIY czy w punktach dystrybucji materiałów budowlanych. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama produktów zgodnych z najnowszymi trendami w zakresie projektowania, budowy, wykończenia i wyposażenia zarówno obiektów prywatnych,  jak i obiektów użyteczności publicznej.

Pfleiderer jest spółką nadrzędną dla marek Duropal i Thermopal.