Czas na inteligentną baterię kuchenną

Boże Narodzenie i karnawał to czas, w którym dużo częściej przebywamy w kuchni. Przygotowywanie różnorodnych posiłków, mycie rąk i zmywanie to szereg czynności, które niekiedy stanowią prawdziwy test na ergonomię i trwałość wyposażenia kuchennego, a zwłaszcza baterii zlewozmywakowej. W warunkach intensywnej eksploatacji doskonale sprawdzi się nowoczesna armatura elektroniczna wyposażona w dwa tryby uruchamiania ? ręczny i elektroniczny.

Bateria zlewozmywakowa SCHELL GRANDIS E z dwoma trybami uruchamiania

Fot. SCHELL

Mechanizm na miarę potrzeb

Przygotowanie posiłków w czasie świątecznym to dla jednych rytuał, bez którego nie może się odbyć rodzinne spotkanie, a dla innych praca wykonywana zawodowo. W każdym z tych przypadków pociąga za sobą szereg różnorodnych czynności, które wymagają mycia rąk i sprzątania ? blatów, naczyń oraz podłóg. Zachowanie sterylnej czystości w kuchni to konieczny wymóg, który warunkuje zdrowie i bezpieczeństwo pracy. Szczególnie surowe rygory sanitarne muszą zachować punkty gastronomiczne, które w swojej codziennej pracy, a zwłaszcza w obecnym czasie, stosują specjalne środki higieny. Bezdotykowa bateria SCHELL GRANDIS E pozwoli usprawnić stosowane w kuchni procedury, a jednocześnie zapewni wzorową czystość, komfort i bezpieczeństwo obsługi. Aby umyć ręce, wystarczy zbliżyć je do sensora podczerwieni. Fabryczny czas wypływu wody wynosi 15 sekund, jednak parametr ten można regulować w zakresie od 1 do 600 sekund. Dopływ wody można w razie potrzeby samodzielnie zamknąć, ponownie zbliżając dłoń do czujnika. Dzięki elektronicznemu trybowi uruchamiania znika konieczność dotykania korpusu rękami, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać go w czystości i zapobiec przenoszeniu się drobnoustrojów. Ręczny tryb uruchamiania za pomocą uchwytu może być natomiast przydatny podczas czynności wymagających ciągłego wypływu wody, jak np. napełnianie wiadra czy mycie dużej ilości naczyń w zlewie. Wysoka wylewka posiada funkcję dostosowania kąta obrotu, co eliminuje możliwość przypadkowego skierowania strumienia poza komorę zlewozmywaka.

Trwały mechanizm bezpieczeństwa

Bateria SCHELL GRANDIS E

Fot. SCHELL

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.