Gotuj tak jak lubisz z nowymi płytami indukcyjnymi Franke

Nie sposób przecenić jej roli w kuchni, bo jest jednym z najintensywniej używanych tu urządzeń. Płyta indukcyjna swoją popularność zawdzięcza funkcjom, które podążają za współczesnym stylem życia. Drugim jej atutem jest neutralny charakter, pasujący do każdej kuchni. W ten sposób zaprojektowane zostały całkowicie nowe modele Franke.

Kuchenny asystent

Jeżeli lubisz wybierać się w kulinarne podróże, to przydatny w nich będzie wprawny asystent. Znajdziemy go w nowych płytach indukcyjnych Mythos. Funkcja Cook Assist to aż 63 programy automatyczne, wzbogacone wskazówkami jak gotować krok po kroku. Kolejnym ułatwieniem są funkcje specjalne z najbardziej popularnymi ustawieniami mocy. Jednym przyciskiem wybierzesz: roztapianie, utrzymywanie w cieple, gotowanie, wrzenie, smażenie na patelni, grillowanie, moka (podgrzewanie kawiarek). Sterowanie płytą dodatkowo jeszcze ułatwiają dwa duże wyświetlacze.

Elastyczne pola

Teraz w każdej linii płyt indukcyjnych Franke mamy możliwość gotowania w długich naczyniach. W ten sposób przyrządzimy na przykład szparagi, stek czy rybę. W modelach Smart (funkcja Bridge) i Maris (funkcja Flexi) dwa sąsiednie pola łączą się w jedno duże. Jeszcze większą swobodę dają płyty Mythos, wyposażone w technologię stref FlexPro, która wykrywa położenie i wielkość garnków. Dzięki temu możemy je ustawić w dowolnym miejscu i gotować nawet na ośmiu niezależnych polach. Nowości Franke są intuicyjne w obsłudze i pomocne w przygotowaniu nawet kilku dań równocześnie.

Design i instalacja

Współcześnie wygląd kuchni jest ceniony tak samo wysoko, jak funkcjonalność. Dlatego tak chętnie sięgamy po urządzenia, które podkreślają piękno spójnej aranżacji wnętrza. Modele płyt indukcyjnych Franke mają czarne szkło, pasujące do każdego rodzaju blatu. Co więcej, dają możliwość zamontowania ich na równi z powierzchnią blatu. Bez problemu umieścimy je w blacie o minimalnej grubości 12 mm nad szufladami lub w blacie 28 mm nad piekarnikiem. Uzyskana w ten sposób jednolita płaszczyzna jest bardzo modna i piękna, ale też wygodna w utrzymaniu czystości. Wszystkie nowe płyty wyposażone są w system regulacji poboru mocy maksymalnej. Co oznacza, że możemy podłączyć je do instalacji 230 V.

Każdemu według jego potrzeb

Nasz sposób gotowania jest tak różny, jak indywidualny styl życia. Każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania względem kuchni. Jak zatem wybrać dla siebie idealną płytę indukcyjną bez konieczności przeglądania masy propozycji? Gotową odpowiedź podsuwa Franke, wprowadzając podział urządzeń na trzy linie. W podstawowej linii Smart znajdziemy aż pięć modeli szybkich w obsłudze, od dużych po dwupolowy. Do kuchni, w której koncentruje się życie rodzinne i dużo się gotuje propozycją są intuicyjne w obsłudze modele Maris z czterema polami. Natomiast domowych szefów kuchni, którzy nieustająco rozwijają swoje kulinarne talenty, zainteresują płyty Mythos z aż ośmioma polami grzewczymi.

Niezależnie którą z płyt indukcyjnych Franke wybierzesz dla siebie, miej pewność, że będziesz gotować sprawnie, szybko i bezpiecznie. www.franke.pl