Kuchnia ? serce świątecznych przygotowań

Zanim zaczniemy się w pełni cieszyć się atmosferą Bożego Narodzenia, na każdego z czeka sporo zadań związanych z dekorowaniem domu, wyborem prezentów i przyrządzaniem wigilijnych potraw. Podpowiadamy, jakie rozwiązania ułatwią pracę w kuchni, tak, by jak najwięcej czasu można było spędzić z rodziną. Przy większej ilości gości i jedzenia, praktyczne młynki do mielenia resztek w zlewozmywaku, wydłużające powierzchnię roboczą deski, czy idealnie pasujące do zabudowy kosze do segregacji BLANCO, bardzo się tu przydadzą.

Choć święta to długo wyczekiwany czas wypoczynku, dni poprzedzające Boże Narodzenie obfitują w wyzwania. Jednym z nich są generalne porządki, dzięki którym w tym jednym z najważniejszych okresów w roku możemy cieszyć się wysprzątanym i udekorowanym domem. Drugim ? mądre rozplanowanie prac kulinarnych i porządkowych w kuchni. To jedno z najbardziej wymagających pomieszczeń w trakcie świątecznych spotkań, bo to właśnie tu krzątają się wszyscy domownicy, zachęceni zapachami wydobywającymi się z bulgoczących garnków i piekarnika. Podczas Wigilii zaglądają do niej także goście, chcący pomóc i być blisko gospodarzy. Na jakie użyteczne rozwiązania postawić, by poprawić jej funkcjonalność i sprawić, by sprzątanie nie było aż tak czasochłonne? Z pomocą przychodzą praktyczne funkcje sprzętów dostępnych w ofercie Comitor.

Szybkie sprzątanie

Ze względu na ogrom prac kulinarnych, jakie czekają nas podczas świąt, kuchnia powinna być maksymalnie uporządkowana. By pomieścić bożonarodzeniowe zapasy jedzenia, jej sprzątanie warto rozpocząć od miejsca na segregację metalowych puszek, szkła, czy kartonów i papierów po prezentach. Selektory BLANCO posłużą do segregowania wszystkich typów odpadów. To dobry wybór dla tych, którzy w te święta chcą zatroszczyć się o środowisko. Można je wykorzystać także do przechowywania na przykład środków czystości, ta by nic nie popsuło pięknie udekorowanej bożonarodzeniowej kuchni Dobrze dobrany przez specjalistów z Comitor sprzęt sprawi radość nie tylko w trakcie świąt, ale także podczas codziennego użytkowania.    

Znikające bioodpadki

Pozostałościami po przygotowanych posiłkach zajmie się montowany na stałe w szafce pod zlewozmywakiem  młynek InSinkErator do odpadów organicznych.  Podczas świąt niejednokrotnie zdarza się bowiem, że resztki jedzenia zatrzymują się właśnie przy odpływie. Ich wyciąganie nie należy do najprzyjemniejszych czynności, dlatego z pomocą spieszy dostępny w asortymencie Comitor młynek. Decydując się na jego zakup,  nie tylko nie będziemy już musieli wybierać tych ?niesmacznych? resztek ze zlewu, ale od razu pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów, które często towarzyszą organicznym odpadkom. Nasz młynek natychmiast zmieli odpady i odprowadzi je bezpośrednio do kanalizacji. Proste prawda?

Deska wielozadaniowa

Dopasowana rozmiarem, nakładana na zlewozmywak BLANCO deska, pozwoli powiększyć przestrzeń roboczą, a jednocześnie zaoszczędzi miejsce w niewielkiej kuchni. Dzięki niej blat kuchenny będzie wolny. Deska zastąpi też pokrywę do zlewozmywaka. Pozwoli to estetycznie zamknąć komory zlewu podczas spotkania świątecznego, ukrywając niepozmywane naczynia i dając wrażenie uporządkowanej kuchni. Wszystkie rozwiązania oferowane przez Comitor sprawią, że gotowanie i wielkie przygotowania do świąt będą sprawniejsze i dużo szybsze.

Więcej na www.comitor.pl