Stylowa kuchnia od ernestrust

Gdy myślimy o nowoczesnym stylu, widzimy proste i przejrzyste rozwiązania oraz otwarte przestrzenie bez zbędnych dekoracji. Nie oznacza to, że wnętrze pozbawione jest charakteru ? wręcz przeciwnie! Prawdziwa sztuka tkwi w uchwyceniu minimalistycznych rozwiązań w ciekawy i oryginalny sposób. Jak może wyglądać kuchnia w takiej aranżacji? Przykładem ciekawej kuchni, która została zaprojektowana w nowoczesnym stylu z elementami stylu shaker, jest kuchnia S4 z kolekcji STYLE od marki ernestrust.

Kuchnia nowoczesna i funkcjonalna

W nowoczesnych rozwiązaniach projektowych stawia się na wygodę i estetykę. Kuchnia ma być dopełnieniem całości, a najważniejszą rolę odgrywa jej funkcjonalność. Najczęściej stanowi otwartą przestrzeń, dlatego tak ważne jest, by była spójna z aranżacją salonu, jak i całego mieszkania. Ponieważ stanowi centralne pomieszczenie, nie może przodować w aranżacji, by nie przyćmić pozostałych stref. Z drugiej strony jej wystrój nie może być przypadkowy. Tutaj ogromna rola spoczywa na architektach, którzy mają za zadanie wypośrodkowanie wszystkich kwestii.

Meble kuchenne w nowoczesnej kuchni są zwykle proste w formie, bardzo często wykonane z drewna bądź forniru, a jedyną ozdobą jest subtelne wykończenie lub uchwyty np. chromowane, ze stali czy nawet specjalne uchwyty ukryte we frontach.

Kolekcja w stylu shaker

Nowoczesne kuchnie mogą być zaprojektowane w wielu odcieniach. Od bieli, aż po? delikatny róż! Przykładem na to, że nowoczesność może być oryginalna, jest kolekcja S4 od marki ernestrust prezentująca zabudowę kuchenną w pastelowym, aksamitnym kolorze. S4 nawiązuje do stylu klasycznego, ale w nowoczesnym wydaniu. W projekcie kuchni architekci zainspirowali się stylem shaker, wywodzącym się z Ameryki, który wyróżnia się prostotą formy, funkcjonalnością i wręcz ascetycznym wzornictwem.

Kuchnię S4 charakteryzuje wyważona kompozycja szafek z ozdobnymi, profilowanymi frontami. Charakteru tej kompozycji dodają efektowne, toczone nogi. Dopełnieniem jest blat wykonany ze spieku kwarcowego.

Wybierając nowoczesną kuchnię, warto postawić na prostotę formy, za którą idzie jednolita kolorystyka i ciekawe elementy uzupełniające wysoką zabudowę. Taki produkt poznamy także po jakości wykonania oraz wyspie zlokalizowanej w centrum, na czele z oryginalnym blatem.

Więcej na www.rust.pl

____________

ERNESTRUST (wcześniej znany jako Meble RUST) to polska marka, założona przez Ernesta Rusta w 1968 roku. W jej ofercie możemy znaleźć projekty mebli kuchennych oraz do garderoby. Projektanci marki tworzą rozwiązania jakościowe ? najlepsze materiały, unikatowe wzornictwo oraz funkcjonalność. Ernestrust posiada silną pozycję na rodzimym rynku w Polsce i jest wyraźnie obecny na wielu rynkach światowych. Sukcesem marki jest doskonałe zrozumienie potrzeb Klientów oraz stałe obserwowanie, analizowanie oraz kreowanie światowych trendów wnętrzarskich.