Salon kuchenny Nolte w Domotece rusza w nowej odsłonie

Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka zyskało kolejną inspirującą przestrzeń. Od 15 grudnia klienci mogą odwiedzać powiększony salon mebli kuchennych Nolte w odświeżonej formule i nowej lokalizacji ? na parterze Domoteki. Na miejscu zaprezentowane są ekspozycje, które do tej pory cieszyły się dużym uznaniem klientów, a wszystko uzupełnia spora lista nowości.

Salon w Domotece jest bezpośrednim importerem kuchni Nolte i najstarszym polskim partnerem Nolte Küchen ? drugiego co do wielkości producenta mebli kuchennych w Niemczech. Założona w 1958 roku firma nieustannie rozwija swoją ofertę i doskonali technologię produkcji. Ponad 60 lat doświadczenia w produkcji mebli zaowocowało licznymi międzynarodowymi nagrodami i certyfikatami jakości. W 2019 roku kuchnie Nolte po raz trzeci z rzędu zostały wybrane Ulubioną Marką Niemieckich Mebli Kuchennych. Nagroda Beliebteste Küchen Marke to wynik analizy rynku przeprowadzanej co dwa lata przez Niemiecki Instytut Jakości Usług.

 

Living Kitchen 2019 – Küche 02

Nowa odsłona salonu Nolte w Domotece to aż dwukrotnie większa powierzchnia ekspozycyjna ? 140 metrów kwadratowych. Prezentowane są na niej kuchnie Nolte w 11 różnych projektach. Charakterystyczne elementy to m.in. aranżacja z lustrzaną wyspą i granatowymi frontami, które zastosowano w kuchni Doroty Szelągowskiej. Oprócz tego pojawia się wiele nowości. W kolekcji Tavola fornir dąb Pinot połączony jest z czarnymi podświetlanymi witrynami, a w kolekcji Manhattan debiutuje kolor Vulkan Eiche (ciepły odcień dębowy z wyraźnym rysunkiem usłojenia i sęków, które nadają wnętrzu rustykalny, przytulny charakter). Miłośnicy naturalnych akcentów znajdą również meble z dekorami imitującymi kamień.

 

Inna ciekawa propozycja to kolekcja czarnych matowych frontów ze złotą lub srebrną krawędzią, która w nowym salonie prezentowana jest w zestawieniu z frontami Legno (pokrytymi postarzanym dębowym obłogiem). To rozbudowany wariant ekspozycji z poprzedniego salonu, entuzjastycznie przyjęty przez klientów. W nowym salonie nie mogło również zabraknąć jednego z bestsellerów ? frontów z kolekcji Portland, pokrytych mieszanką żywicy i cementu. Trójwymiarowa, porowata faktura frontów i ich niejednorodna kolorystyka do złudzenia przypominają beton architektoniczny. Naturalne materiały użyte do produkcji dają za każdym razem niepowtarzalny efekt z nieregularnymi cieniami i przetarciami. Efektowne propozycje wizualne idą też w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami kuchennymi. Tu warto wymienić chociażby szuflady kuchenne o udźwigu nawet 80 kg, system elektrycznego otwierania szafek czy winda z elektrycznie podnoszonymi półkami.

? Zróżnicowana oferta mebli kuchennych stanowi jeden z mocniejszych atutów Domoteki. Dążymy do tego, by klienci zyskiwali nie tylko świetnie zaprojektowane produkty, lecz także szerokie możliwości ich dopasowania do własnych gustów oraz walorów przestrzennych konkretnych mieszkań. Salon Nolte w nowej odsłonie idealnie wpisuje się w tę strategię. Wierzymy, że zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów ? mówi Agata Brzezińska, Head of CEE z firmy Pradera, właściciela Domoteki.

Inspirujące ekspozycje to niejedyny powód do odwiedzenia salonu w Domotece. Architekci wnętrz pracujący w Nolte mają ponad 20 lat doświadczenia w projektowaniu mebli kuchennych. Dzięki temu potrafią maksymalnie wykorzystać przestrzeń do stworzenia unikalnego projektu wnętrza na wymiar. Kompleksowe wsparcie klientów obejmuje wszystkie niezbędne etapy projektowe ? od sporządzenia pomiarów przez przygotowanie projektu, zamówienie materiałów, dostawę aż do montażu. Salon Nolte współpracuje z doświadczonymi i sprawdzonymi ekipami montażowymi, które są w stałym kontakcie z architektami i wzajemnie wspierają się w przygotowaniu oraz realizacji każdego projektu.

 

Nowa odsłona salonu Nolte to już kolejna ciekawa propozycja dla klientów Domoteki ? 5 grudnia został otwarty pierwszy w Polsce salon włoskiej firmy Zuliani Arredi, a wkrótce pojawią się kolejne,  nowe salony. Dzięki temu odwiedzający stale zyskują inspirujące propozycje i wysmakowany design najwyższej próby.

Domoteka to pierwszy w Polsce obiekt handlowy w całości dedykowany wyposażeniu wnętrz. Położona niespełna 20 minut od centrum Warszawy, posiada w swojej ofercie produkty ponad 600 marek z całego świata. Klienci Domoteki, poza wyposażeniem do wszystkich pomieszczeń domu czy mieszkania, znajdą tu także bogatą gamę usług, kompetentny personel, a przede wszystkim inspiracje i wiedzę wzorniczą.

Właścicielem DOMOTEKI jest fundusz Pradera European Retail Parks, który należy do Pradery ? wiodącego na rynku specjalistycznym funduszu zarządzającego aktywami centrów oraz parków handlowych w Europie i Azji. Pradera została założona w 1999 r., a jej portfel wart 3,1 miliarda euro zawiera ponad 57 centra i parki handlowe w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Francji, Czechach, Grecji, Turcji i Chinach, posiadających łącznie ponad 2300 sklepów (www.pradera.com). Nieruchomością zarządza spółka BNP Paribas Real Estate Poland.