Pomysł na jasną kuchnię

Jasne kuchnie rządzą w naszych domach od bardzo dawna. Biel i jej pochodne mają w sobie coś na tyle urokliwego, że trafiają zarówno do wnętrz klasycznych, jak i tych bardzo nowoczesnych. Na pierwszy plan w takiej aranżacji wysuwa się zazwyczaj powiększająca optycznie jasna zabudowa, ale w ślad za nią podążają teraz zbliżone kolorystycznie sprzęty, np. zlewozmywak i bateria kuchenna. Tego rodzaju połączenie sprawia, że wnętrze staje się bardzo higieniczne, schludne i przyjemne w odbiorze.

Z pozoru mogłoby się wydawać, że wybór zlewozmywaka czy baterii kuchennej do jasnych mebli to bardzo prosta decyzja. Jedyne informacje jakich potrzebujemy to wielkość szafki, podstawowe wymiary zlewozmywaka (liczba komór) i rodzaj baterii (np. wersja z czujnikiem odmierzającym ilość nalanej wody czy z wyciąganą wylewką). Anna Wrońska, PR &Marketing Manager firmy Comitor, będącej dystrybutorem baterii i zlewozmywaków BLANCO, podpowiada, że poza czynnikami praktycznymi jednym z najważniejszych kryteriów podczas urządzania kuchni jest także kolor obu sprzętów. Zamiast klasycznych stalowych, chromowanych czy czarnych propozycji, coraz więcej osób decyduje się na jasne modele.

?Jasne kuchnie i towarzyszące im baterie kuchenne oraz zlewozmywaki w podobnej palecie kolorystycznej, komponują się z wciąż budzącym zachwyt stylem skandynawskim, angielskim, tradycyjnym, a także rustykalnym. W ich towarzystwie świetnie odnajdzie się oczywiście nie tylko jasny blat i biała zabudowa. Jasna armatura i zlewozmywak równie dobrze wypadną na tle kuchni wykonanej z dębowego, czy orzechowego litego drewna. Niezależnie od rodzaju użytych w kuchni materiałów wykończeniowych, jedno jest pewne – jasny zlewozmywak w komplecie z podobną kolorystycznie baterią prezentuje się bardzo elegancko. Dodatkowo wybierając model zlewozmywaka z asortymentu BLANCO możemy wybrać między bielą w opcji z Silgranitu? lub dodającą wnętrzu przytulności ceramiką. Warto zwrócić uwagę na nasze najnowsze propozycje w stylu modern farmhouse czyli BLANCO Panor oraz BLANCO Villae, pasujące zarówno do kuchni klasycznych, jak i nowoczesnych.? ? mówi Anna Wrońska.

Dostępne w Comitor białe baterie ceramiczne, np. BLANCO Antas-S czy BLANCO Linus-S, powstają z naciskiem na trwałość, wytrzymałość oraz odporność na czynniki zewnętrzne. Baterie przeznaczone są do montażu w zlewozmywaku lub w blacie. Wyposażono je w ceramiczne uszczelki, regulatory strumienia ograniczające tworzenie się osadów wapiennych, specjalne płyty mocujące poprawiające sztywność i stabilność baterii.  Za sprawą ruchomych wylewek, które w wybranych modelach są również wyciągane, znacznie ułatwiają codzienne obowiązki w kuchni. Baterie oferowane w różnych wersjach kolorystycznych do wyboru, można łatwo dopasować do dostępnych w asortymencie Comitor zlewozmywaków BLANCO w kolorach takich jak biały, biały połysk, jaśmin, szampan, czy magnolia połysk, co powoduje, że stworzenie pięknej kompozycji w naszej jasnej kuchni staje się jeszcze łatwiejsze, a jej użytkowanie przyjemniejsze.

Więcej na www.comitor.pl